Zhang Zhiyong: Proč školní vzdělání dnes způsobuje, že se děti cítí nejvíce a unavené?

Estimated read time 9 min read

Zhang Zhiyong: Proč školní vzdělání dnes způsobuje, že se děti cítí nejvíce a unavené?

Před mnoha lety navrhl Zhang Zhiyong řadu programů kvalitního vzdělávání během svého působení jako zástupce ředitele provinčního ministerstva školství Shandong, jako je zakazující střední školu o víkendech a propagace kurzů a třídních systémů.Přestože dodnes existuje otázka vzdělávání uvnitř a znovu -výsledek.Zhang Zhiyong nepochybně pracuje na nalezení nové cesty pro vzdělávání.

Jaké jsou problémy našeho vzdělávání?Proč se studenti cítí tak stresující?Jak můžeme vést směr vývoje vzdělávání?

Vzdělávání se odchýlilo od svého původního záměru, který úzce souvisí s naší hodnotovou orientací vzdělávání.K čemu je školní vzdělání?

Dnes studenti chodí na základní školu na střední škole, střední školu na vysokou školu a na vysokou školu, aby našli práci.V této sadě diskurzních systémů ignorujeme základní problém školení lidí, ignorujeme důležitost přípravy na život a přípravu na rozvoj života.

V současné době se náš vzdělávací systém nemůže integrovat do reality života.

Naopak, když je učení odpojeno od života a individuálních zkušeností, je učení nudné.Pouze v případě, že se učení integruje životní praxi, mohou studenti skutečně pociťovat význam učení.

Největším problémem, kterému nyní čelíme, je podstata návratu vzdělání. úspěch po práci

Proč se děti dnes cítí tak obtížně žít?Protože obsah jejich učení ze života je abstraktní koncepty, které nemají nic společného s jejich vlastní zkušeností.

Současný zdroj tlaku, který čelí studentům, stojí za to přemýšlet.Tlak může pocházet z vnitřního pronásledování nebo může být aplikován vnějším světem, rodinou nebo školami.Pro mnoho studentů pochází tlak, který se cítí hlavně z dopadu vzdělávacího systému, nikoli ze skutečných potřeb růstu srdce, což je jednou z důležitých výzev, kterým dnes čelí základní vzdělávání.

Pokud jde o význam vysokoškolských testů, někteří studenti je považují pouze za prostředek ke změně vlastního osudu a přinesení dobrého života svým rodičům, ale nesouviseli budoucnost osobních příčin s budoucností země a národa.Nedostatek obav z budoucnosti země a obavy o osud lidských bytostí je v injekci humanistického pocitu do srdce našich dětí?

Nedostatek vzdělávacího systému vedl k krátkozběžnému stavu dětí.Chybí jim hybnost vnitřního rozvoje a nelze je podpořit ze silné vnitřní říše.Zdá se, že veškerý tlak pochází z očekávání škol, učitelů a rodičů, což je pro růst dětí velmi nepříznivé.

Naše děti postrádají schopnost vlastního řízení, protože školy, rodiny a sociální vzdělávání neposkytly svůj prostor pro nezávislý růst.

Když kultivujeme studenty středních škol s nedostatkem zájmu učení, nezávislosti a sociální odpovědnosti, naše školení talentů bude čelit obrovským výzvám.Navrhl jsem koncept „existuje velká ctnost mít velkou moudrost“.Bez takové velké ctnosti je obtížné mít skutečnou moudrost.

Například Qian Weichang byl přijat do Tsinghua.Je to proto, že tváří v tvář japonské agresi se vzdal Číňanů a změnil fyziku, odrážel jeho pocity a oblast podpory kariéry.

Náš tlak na studenty by proto měl probudit své vnitřní pronásledování.Bez vnitřního sebevědomí a vědomí je tlak na vnější svět nejen krátký, ale také velmi škodlivý pro jejich celoživotní vývoj.

Extrémní chování přijato některými studenty středních škol po ukončení studia a ztráta a neochota některých vysokoškolských studentů se v této situaci přímo odrážejí.

Obnovení břemene školy není základním cílem řešení problému.Myslím, že by to mělo změnit povahu, strukturu a stav učení studentů.

Povaha učení by se měla obrátit z pasivního na aktivní.Obsah učení by měl být rozmanitý, včetně učení knih, praktického učení, učení uvnitř i mimo ni a nezávislé učení.

Status učení studentů by měl mít zájem a efektivní, jinak bude břemeno učení bezvýznamné.

Cílem čínské reformy vzdělávání by proto mělo být změnit povahu, strukturu a stav učení studentů, aby každý student mohl zažít smysluplné učení v každodenním životě

Hluboka se obávám současného stavu čínského vzdělávání.V současné době, ačkoli čínští studenti vykazují nadšení, nezávislost, otevřenost a sebevědomí, vážně jim chybí svůj silný zájem o učení, nedostatek schopnosti myslet samostatně a pocit společenské odpovědnosti.

Zájem studentů o učení je jednou z jejich nejdůležitějších a nejcennějších vlastností.

Nezávislost je schopnost studentů postupně pěstovat sebe -řízení, životní rozhodnutí -výroba a schopnost řešení problémů v dlouhodobé studii, životě a praxi.

Sociální odpovědnost odráží pocit osobní mise studentů pro zemi, společnost, lidi a rodiny.

Podle mého názoru jsou tyto vlastnosti největším rozdílem mezi čínskými studenty a zahraničními studenty v komplexní kvalitě.A tyto vlastnosti jsou přesně klíčem k pěstování inovativních talentů.

Pocity a pronásledování člověka ovlivňují nejen jeho současný stav učení, ale také určují výšku jeho budoucího života a kariéry.Proto by školní vzdělání mělo probudit pronásledování vnitřního života studentů.

Problém výběru školy je obtížným problémem pro distribuci vzdělávacích zdrojů.Od 50. let 20. století země začala provádět klíčové školní systémy a po reformě a otevření dále zvýšila podporu klíčových škol.Se zlepšením míry popularizace vzdělávání je však problém nerovnoměrného rozdělení vzdělávacích zdrojů stále výraznější.

V roce 2006 „zákon o povinném vzdělávání“ navrhl směr politiky na podporu vyváženého rozvoje vzdělávání, ale k vyřešení tohoto problému je stále vyžadována komplexní správa:

Za prvé, alokace vzdělávacích zdrojů je třeba posílit, aby bylo zajištěno, že přírůstkové rozdělení zdrojů je vyváženější.

Za druhé, výstavba standardizovaných škol může být povýšena na snížení mezery mezi školami, zejména za účelem vyřešení problému nadměrné mezery v akciích.

Kromě toho je také klíčem k řešení nerovnoměrné úrovně řízení škol.Může to však být náročný úkol, který vyžaduje další průlomy v místních vládách.

Hlavní příčina problému s výběrem školy spočívá v nerovnoměrném rozdělení vzdělávacích zdrojů, ale vzhledem k různým charakteristikám a osobnosti školy, jakož i toku obyvatelstva v procesu urbanizace, může existovat problém s výběrem školy po dlouhou dobu dlouho čas.Proto musíme zacházet s výběrem školy s historickým a objektivním racionálním přístupem.

I když je alokace zdrojů relativně vyvážená a hlavní a učitelé plynule plynou, výběr školy může stále existovat.V tomto případě by distribuce stupně měla být spravedlivá a vytvořit demokratický regulační mechanismus.Například k přidělení titulů použijte spravedlivé metody, jako je počítačový chvění.

Kromě toho se nevztahuji na studenty, aby se účastnili tříd zájmů mimo kampus.Někteří rodiče se mohou děti přihlásit k účasti na činnostech, jako je olympijská třída, a považovat je za stánky.Tento přístup však může ignorovat talenty a zájmy dětí a dokonce potlačit jejich potenciál.

Proto obhajuji samostatnou účast studentů na úrokových třídách od tlaku dalších studií a neměl bych je brát jako jediný základ pro další studie.Některé oblasti přijaly opatření k rozložení zkoušky sociálních certifikátů při vstupní zkoušce střední školy a nepovažují soutěže, jako jsou olympiáda, jako nezbytnou podmínku pro další studie.Měli bychom se zavolat na to, že by instituce vysokoškolského vzdělávání měly také oddělit autonomní zápis ze soutěží, jako jsou olympiády, a jako standard pro další studie přímo nepoužívat vítěze zlaté medaile.

Teprve když opravdu oddělíme utilitární úvahy od zájmů a talentů, můžeme vést rodiče, aby se jejich děti mohli účastnit jejich skutečných zájmů a tříd skutečných zájmů a soutěží.Láska rodičů je přirozená, ale skutečná láska musí pochopit a respektovat děti, včetně porozumění jejich výhodám a nevýhod.Vzdělávání je pravidelné a vědecké, ale mnoho rodičů tomu nerozumí.Škola je také odpovědná za předání vědeckých znalostí vzdělávání rodičům, a to nejen nabízet kurzy a zkoušející předměty.Doba učení studentů nemusí být nutně úměrná akademickému výkonu.Dirigence je dobrá, ale musí to být na správné cestě, jinak bude kontraproduktivní.

You May Also Like

More From Author